Gydymas
Skoliozės gydymas apima gydomųjų pratimų ir manualinių technikų taikymą, įtvarinių sistemų pritaikymą, paciento mokymą.
Daugeliu atvejų, esant nežymiai skoliozei, gydymas nėra būtinas, tačiau būtinas stebėjimas. MOTUS VITA klinikos Skoliozės centre vaikams su nežymia skolioze taikomas stebėjimas, reguliarus stuburo vertinimas 3D stuburo skanavimo pagalba ir gydomieji fiziniai pratimai. Esant vidutiniam stuburo iškrypimui taikoma viena geriausių ir mokslinį pagrindimą turinčių metodikų – Schroth.
Gydomieji pratimai skirstomi į stabilumo, tempimo, laikysenos suvokimo ir koregavimo, kvėpavimo, pusiausvyros ir koordinacijos. Manualinės technikos - tai visi gydymo metodai, kuriuos kineziterapeutas atlieka rankomis. Manualinės technikos apima minkštųjų audinių mobilizaciją, miofascialinį atpalaidavimą bei sąnarių mobilizaciją ir yra naudojamos skausmui malšinti, judesių amplitudei ir raumenų tonusui pagerinti.
Sudėtingesniais skoliozės atvejais būtina konsultuotis su gydytoju ortopedu-traumatologu, siekiant stabilizuoti deformacinio linkio progresavimą skiriami specialūs įtvarai. Sunkiausiais atvejais gali prireikti operacijos.
Visais išvardintais atvejais MOTUS VITA klinikos Skoliozės centro kineziterapeutai dirba visą laikotarpį dėvint įtvarą, esant poreikiui ruošia pacientą operacijai bei padeda po jos atsigauti.
Schroth metodika
Vienas labiausiai moksliškai pagrįstų skoliozės gydymo metodų yra Schroth. Tai yra nechirurginis skoliozės gydymo būdas. Šiam metodui naudojami fiziniai pratimai, pritaikyti kiekvienam pacientui individualiai, kad deformuotas stuburas būtų grąžintas kiek galima į natūralesnę padėtį. Schroth metodikos pratimų tikslas – padėti pacientui suvokti kūno asimetriškumą, derotuoti, pailginti ir stabilizuoti stuburą trimatėje plokštumoje, išmokyti kvėpavimo technikos ir visų šių žingsnių pagalba koreguoti laikyseną.
Ženklią metodikos dalį sudaro paciento ir jo artimųjų mokymas.